Duży wybór srebrnych wisiorków

Więcej o zawieszkach srebrnych

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie może to dziwić – jest plastyczne, doskonale wygląda i cechuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebra bywają zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej reaguje też na styczność z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki kilku przedmiotów, musimy wcześniej owinąć je miękką szmatką albo włożyć do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra należy użyć letniej wody z solą – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – twarde potrafią porysować powierzchnię.