Kolczyki z ametystami

Biżuterię z ametystami kupisz na https://www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Korei, Kanadzie, Australii i Sri Lance. Jego złoża znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można wkładać nie tylko od święta, ale również w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym na własnej skórze.