Wyjątkowy topaz mistyczny

Chcesz nabyć topaz mistyczny? Sprawdź www.mystictopaz.pl.

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat cieszy się dużym uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, że to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi wysokiej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż topaz przybiera fioletowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze efekty przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do produkcji wisiorków, kolczyków i innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych strojów – doskonale wygląda również w pracy. Ważna okazuje się też różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do swojego stroju.