Zapięcia kolczyków srebrnych – rodzaje

Jeśli szukasz srebrnych kolczyków, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Szukając kolczyków powinno się zwrócić uwagę nie tylko na to jak się prezentują, materiał wykonania oraz formę, ale również na zapięcie. Poniżej przedstawiamy krótką listę często spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie daje duży komfort noszenia i nierzadko jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Identycznie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek łatwiej go założyć, z powodu rozchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Często używa się ich przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w okresie letnim, gdy nie nosi się czapek, szali ani odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają przebitych uszu. W dzisiejszych czasach stosunkowo rzadko stosowane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w malutkich, przeważnie złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki stosowane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Tego rodzaju kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku małych kulek i cyrkonii.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]