Co warto wiedzieć o inwestycjach w złote sztabki?

Dowiedz się więcej o sztabce złota na goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie czy zakładanie lokat nie jest dziś tak rentowne jak kilkanaście lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i ogólne zrozumienie, że nie inwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, iż poszukujemy sposobów, które umożliwią naszym pieniądzom przynosić w przyszłości dodatkowy zysk. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.

Sztabki złota to wieloletnia inwestycja

Od razu należy wyraźnie zaznaczyć, że lokata finansów w sztabki złota to inwestycja na wiele lat. Złoto na ogół nie poddaje się silniejszym i słabszym kryzysom dostrzeganym w gospodarce, a nawet niestabilność polityczna oraz gospodarcza często podnosi jego cenę. Rzecz jasna, można spostrzec wahania w jego wartości, jednakże studiując jej historyczny wykres łatwo można zobaczyć, iż z biegiem ona wzrasta. Co jest tego powodem? Od stuleci ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu ogólnie się nie zmienia. Niegdyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, współcześnie jest szeroko stosowany w elektronice,medycynie oraz przemyśle oraz – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w złotnictwie i sztuce. Pomimo, że wydobycie złota jest bezustanne i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego np. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak radia CB czy też piloty do TV) jest w szeregu przypadków nierentowny, tym samym zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, że w najbliższych latach ta tendencja nie powinien się zmienić.

Sztabki złota – wytwarzane w różnorodnych wagach

Czytając o lokacie oszczędności w sztaby złota większa część inwestorów od razu oceni, iż to nie dla nich, przez znaczny koszt. Jednak złote sztabki wytwarza się w rozmaitych rozmiarach, tym samym właściwie każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 5 g. Te malutkie sztabki są też idealnym pomysłem na prezent. Więksi inwestorzy, dysponujący większymi funduszami chętnie kupują się na większe sztabki złota o wadze 20 g, 500 g oraz 1000 g. Trzeba jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się rozłupać kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę kupimy złoto zdecydowanie taniej. Zatem należy zamawiać sztabki złota o różnym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na niewielkie sztabki.

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]