Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowoczesnych maszyn oraz urządzeń. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników mają w obecnie obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z wyższymi kosztami lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, stąd nie zalecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To także dla niemałej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt idealnie dostosowany do wymagań i potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy rolnikom snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.