Mass collect i korzyści jakie przynosi

Sprawdź więcej informacji o mass collect na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest zasadniczo niesłychanie proste. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom indywidualnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich ID. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża grupa klientów, a więc przykładowo na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni wpłatę (przelew z karty, przelew pocztowy albo tradycyjny przelew). Korzystanie z mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli podczas księgowania manualnego, a jednocześnie wyeliminowaniem możliwych pomyłek nieraz wynikających w czasie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw wystawiających mniej niż sto faktur

Chociaż mass collect nie jest aktualnie oferowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. ING Bank Śląski i PM Bank) warto przeanalizować możliwość jej zastosowania w firmie, także takiej, która miesięcznie rozlicza około stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem łatwiejsze monitorowanie przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na wzrost terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]