Multiswitch kaskadowy – co daje?

Jeśli chcesz zamówić multiswitch kaskadowy, odwiedź tę stronę.

Sieci telekomunikacyjne obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna sieć będzie funkcjonalna, decyduje wiele czynników. Musi oczywiście być bezpieczna oraz zapewniać wysoką jakość transmitowanych danych, jednak tak samo istotna będzie możliwość bezproblemowego jej skalowania. Wykonanie kolejnych przyłączy nie powinno być związane z potrzebą wykonywania trudnych robót – wskutek tego wszyscy abonenci nie byliby w stanie bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Na szczęście dostępne są urządzenia, przez które powiększenie instalacji jest szybkie oraz bezproblemowe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie poszerzenie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach wtyczkami i złączami, do jakich mocowane są przewody. Jeżeli konieczne będzie poszerzenie instalacji – między innymi wtedy, kiedy nowy abonent wykupił do niej dostęp – musimy po prostu podłączyć nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze liczby wyjść dla abonentów – najmniejsze moduły tego rodzaju posiadają osiem wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Co będzie najważniejsze przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie oczywiście ilość gniazd – dla małych budynków może wynosić 8, ale w dużych blokach trzeba oczywiście wykorzystać urządzenia o wyższej ilości wejść. Bardzo istotna jest również separacja pomiędzy wejściami a wyjściami – w ogromnym stopniu wpływa bowiem na czytelność danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie trzydzieści decybeli. Będzie to ważne w szczególności w instalacjach kablowych kilku operatorów cyfrowych.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]