Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Więcej informacji o digital painting Photoshop znajdziesz tu.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat próbują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie projektowania postaci czy świata przedstawionego korzystają głównie z profesjonalnego oprogramowania. Znając te realia ogromna grupa początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się przyswoić sobie znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego narzędzia do digital paintingu korzystają twórcy

Istnieje sporo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że służył przede wszystkim jako narzędzie do obróbki zdjęć, błyskawicznie został ulubionym softwarem artystów i game devów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak np. ArtRage, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których dzięki użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelą, farbami olejnymi bądź gwaszem. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Kurs Photoshop online to nie tylko nauka podstawowych funkcji programu

W praktyce uczenie się digital paintingu toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć na własną rękę, aczkolwiek aby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a przy tym poznać istotne metody korzystania z pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, radzimy wziąć udział w kursie prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie analizują takie kursy jest szerokie i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem szkolenia.

Dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]