Kurs rysunku architektonicznego – kto powinien się zapisać?

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o rysunku architektonicznym.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego ogromne uznanie wpływa sporo elementów – głównie fakt, że są to niesłychanie interesujące studia oraz szansa na i wciągającej pracy po uzyskaniu dyplomu. Żeby dostać się na architekturę należy jednak nie tylko udowodnić się wiedzę odnośnie najważniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale także umiejętnością rysowania. Jeśli nią nie dysponujemy, przed egzaminami warto przejść kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotuj prace na egzamin

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminu na studia. Kurs ten jest skierowany do osób dysponujących co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć cztery godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje uczestnikom niezbędną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, jak również specjalistycznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W trakcie kursu przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a nauczyciel pomaga im przygotować pracę, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko lekcje rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko rysunek, ale także wskazówki profesjonalistów pomagające przygotować się należycie do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak sporządzić solidne portfolio na każdą z uczelni (na przykład te w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu lub za granicą). Uczestnicy kursu mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego doświadczą tego, co czeka ich w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku oferują także swoim uczniom zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się niezbędna na egzaminie i podczas studiów.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]