Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Pełna oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej.

Góry są wspaniałe, a jednocześnie niebezpieczne. Praktycznie co parę dni, a w szczególności w miesiącach, kiedy urlopowicze masowo odwiedzają atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u stóp znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez należytego przeszkolenia wybrały się na wycieczkę trasą o najwyższej trudności. Zatem miłośnikom gór pragnącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka na łonie natury w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, by posiąść nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem profesjonalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką górską, a więc ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które są niezbędne w czasie różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Kurs pokrywa dodatkowo reguły odpowiedniego postępowania podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma kilkunastoletnią praktykę jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w małych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają pięciu- osób. To sprawia, że zdobywanie umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni w pełni opanować fundamentalną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]