Tenis dla dzieci

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak korzystnej oferty tenisa dla dzieci Kraków!

Aktywność fizyczna jest potrzebna i pożądana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmotywować je do ruchu? Do wyboru jest wiele różnych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest również atrakcyjną zachętą dla dzieci, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie przygody z tenisem, bo już czterolatki mogą uczestniczyć w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zagwarantuje mu komfort gry, efektywną naukę i satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, warto dobrze przygotować się do treningu. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa posiadamy możliwość wyboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są także informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już dziecko w młodym wieku. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania różnych form gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości oraz potrzeb. Pod okiem doświadczonego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Dane:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]