Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Zainteresowany Dolomity trekking? Skieruj się tutaj.

Zwolennicy czynnego wypoczynku na pewno poznali już niemal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Naturalnie są one porywające, niemniej jednak osoby, które często uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie pragną poczuć jeszcze raz podekscytowanie płynące z wypraw po mało znanym sobie terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeśli można zachwycać się zachwycającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne turni, baszt skalnych i ostrych grani

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się sporą ilością turni, baszt skalnych i skalistych grani, które podczas dnia przez padające na nie słońce zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najpiękniejszych pasm górskich Europy (o ile nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występują kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, liczne urwiska i nadzwyczaj strome stoki, wyznaczono w nich również wiele bezpiecznych tras, z którymi da sobie radę większość osób uprawiających trekking.

Brenta i szczyty Dolomiti di Sesto – co warto podziwiać podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Początkujących pasjonatów trekkingu bez wątpienia oczaruje wyprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak opracowany, by ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji i procedur poruszania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przejściem po szlaku na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, ale jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić też w aktywny sposób zimę, chodząc po mało spadzistych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na grupę Dolomiti di Sesto oraz Tofany.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]