Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Na www.exploruj.pl uzyskasz więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa.

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie dużej części turystów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Silnych przeżyć niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów zachęcają zwłaszcza niepowtarzalne widoki, kurczące się już lodowce, a także sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymaga należytego przygotowania – z uwagi na dużą wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, że dotarcie na wierzchołek masywu jest dużym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez około 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym musimy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest także zakupić leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni też właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających owady oraz nakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]