Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce

Co powinieneś wiedzieć o najciekawszych atrakcjach w Małopolsce?

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy interesujące, legendarne oraz nieznane, lecz na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Ładne, chociaż nieznane miejsca w Małopolsce / Najładniejsze mało znane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej popularne i nieznane miejsca w Małopolsce, które warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, lecz niemniej jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przepiękny pejzaż – przy odpowiedniej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale warte uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezwykle tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Przyciągające miejsca w Małopolsce / Piękne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie jedynie amatorów, lecz także uznanych alpinistów i himalaistów.