Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak dobrej oferty trekkingów górskich!

Wycieczki w góry mają rozmaite formy. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy zyskujemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swoich zdolności

Poziom trudności jest uzależniony od terytorium, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wymieniają 3 poziomy trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zwiększonego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej sprawności i minimum elementarnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla osób z wysoką kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, a także nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania podczas wielodniowej wyprawy.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju pasjonaci tego typu aktywności bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, największym powodzeniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, jak również Karpaty Wschodnie. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Andach, Karakorum lub Himalajach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]