Jeśli potrzebujesz dźwigara, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html
Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest nadanie konkretnego kształtu murom wylewanym z betonu, jak również wykonanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki okazują się też niezbędne przy budowie stropów – wtedy ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku byłoby niemożliwe. Dzięki dźwigarom strop nie opada kilka chwil po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je dostać?
Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?
Dźwigar narażony jest na potężne obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. Skutkiem tego jego najważniejszą cechą jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania i rodzaj wykorzystanych do tego surowców. Te powinny być dokładnie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, buk, topola czy olcha. Niesłychanie ważne jest również odpowiednie zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed szkodliwym oddziaływaniem wody, spoiw i pozostałych płynnych preparatów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.
Dźwigary – warto kupić czy wydzierżawić?
Firmy, które na co dzień zajmują się wznoszeniem piętrowych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno oraz magazynowanie generuje jednak pewne koszty. Na szczęście przedsiębiorstwa, które tylko okazjonalnie przyjmują zlecenia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz pozostałych modułów szalunków.
Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]