Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Kup szalunki Kraków.

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą najczęściej robi się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale tego rodzaju postępowanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo dokładnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje wymaganą formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można też skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zalany właściwie dobraną mieszanką betonu. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zwiąże. Na ogół niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są między innymi w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń i stropów z żelbetonu. Cechują się jak widać bardzo szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także profesjonalne dźwigary i podpory. Nieraz zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. Wówczas rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym szalunków oraz sklejki.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]