Kilka słów o zadaszeniach tarasowych

Kup zadaszenia tarasowe w Warszawie na www.centrumpergoli.pl.

Posiadasz własny dom z dużym ogrodem i myślisz się jak dobrze zorganizować tę przestrzeń, by stała się funkcjonalna do granic możliwości? Pragniesz spędzać mnóstwo czasu poza domem, nie tylko w ciepłe dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego albo wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci korzystać z takiego wypoczynku niezależnie od warunków atmosferycznych.

Zadaszenie tarasowe to wspaniałe rozwiązanie dla domu z ogrodem

Pergole mogą być zabudową całoroczną albo mobilną, a więc składaną i rozkładaną w zależności od potrzeb, jednak użytkownicy prywatni zwykle wybierają modele całoroczne. Pergola przymocowana do ściany obiektu formuje kryty taras, co na ogół zauważalnie rozszerza przestrzeń użytkową domu. Zadaszenie tarasowe osłania mieszkańców i ustawione pod nim meble przed opadami deszczu oraz promieniami słońca. Wiele dostępnych na rynku modeli pergoli można wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako samodzielny element wkomponowany w układ ogrodu. Warto wspomnieć, iż niektóre wzory zadaszenia tarasowego można dobudować również we wnęce pomiędzy dwoma murami. Współcześnie zadaszenia tarasowe produkowane są z wytrzymałych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Pergole w całości sporządzone z drewna to już rzadkość.

Najnowsze modele zadaszeń i pergoli tarasowych dostarczają niesłychanie szerokie możliwości dopasowania ich pod względem kubatury lub barwy i wariantu poszycia. Osoby niezmiernie wymagające bez trudu znajdą też pergole wyposażone w pomocne udogodnienia, m.in. oświetlenie LED, wydajne systemy odprowadzania wody, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie zadaszeniem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, choć nadal oferowane są pergole obsługiwane ręcznie.

Pergola materiałowa czy lamelowa – jaką wybrać?

Ci, którzy postanowili o montażu pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – materiałowego lub lamelowego. W drugim wariancie zadaszenie uformowane jest z lameli, innymi słowy “piór” funkcjonujących zupełnie jak żaluzje. Można zmieniać kąt nachylenia lameli, dostosowując w ten sposób intensywność promieni słonecznych przenikających przez zadaszenie albo całkowicie je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych pokrycie dachowe sporządzone jest z tkaniny (przeważnie jest to wodoodporna i trwała tkanina PCV), które przesuwa się w poziomie. Zadaszenie można całkiem zamknąć bądź otworzyć, względnie pozostawić je po części odsłonięte. Oba te rozwiązania świetnie się sprawdzają, więc wybór którejś z tych opcji jest zależny całkowicie od preferencji klienta i jego indywidualnego poczucia estetyki.

Dane:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]