Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Zamów podporę stropową.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je wykorzystuje? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią też drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są też łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]