Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Kiedy warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać odpowiedni odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse umożliwiające zachowanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób pominąć również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i można je kupić w rozsądnych cenach.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]