Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Zamów sklejkę szalunkową na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednak na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki znajdują także zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam potrzebna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego obecnie wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – z reguły z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny częstokroć wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy również wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]