Trwałość i elegancki wygląd – okna drewniane

Okna wykonane z drewna najczęściej kupowane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz także na ich trwałość. Ten naturalny surowiec daje estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko wygląd jest istotną zaletą tego typu elementów. Jakie są pozostałe powody, dla których warto je wybierać, nawet jeżeli ich cena jest czasem wyższa aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – niepowtarzalne walory estetyczne

Każdy fan przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem domu, podkreśla niepowtarzalny klimat, który buduje materiał ten. Można także wybierać spośród wielu gatunków drewna, które miewają różny wygląd, barwę czy rozmaitą fakturę, co stwarza duże możliwości jeśli chodzi o aranżację oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, może być zatem idealnym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe istotne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał stwarza bardzo duże możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Mogą one mieć rozmaity wygląd oraz styl. Drewno można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, tworząc przepiękne kształty. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnawiania zabytkowych budowli, świetnie spisuje się także w domach osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz dobrze wpływa na zdrowie domowników, poprawiając klimat domu. Do tych zalet można poza tym dopisać to, że znanych jest dużo dobrych sposobów poprawiania żywotności okien drewnianych, a także to, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, który to proces jest dość łatwy oraz nie szkodzi ekosystemowi. Czynniki te powodują, że okna z drewna są lepsze aniżeli produkty wykonywane z plastiku lub PCV.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]