Catering świąteczny – tradycyjne wigilijne potrawy na stole

Jeżeli chcesz zlecić catering świąteczny Katowice, wejdź na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy na ogół z najbliższymi, jednakże imprezy świąteczne urządzane są również w firmach. Częstokroć kadra firmy przygotowuje je na własną rękę, przynosząc osobiście przygotowane potrawy, jednak w sporych zakładach pracy ten sposób działania raczej sprawdza. Żeby więc ułatwić sobie kwestię planowania firmowych śniadań wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych dużych, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Które typowe smakołyki można zamówić w cateringu świątecznym?

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole musi pojawić się jak najwięcej rodzimych świątecznych przysmaków. To zwłaszcza ryby, jak chrupki filet z łososia albo karpia, jak również staropolskie zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie także zupa rybna. Na stole nie może zabraknąć też pierogów z kapustą i grzybami, które na ogół serwowane są wespół z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez zakąsek na zimno, przykładowo bez sałatki jarzynowej bądź śledzia po kaszubsku. Warto też zadbać o pyszny akcent na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy makowiec, kutię z rodzynkami albo lekki sernik.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Za organizację Wigilii w firmie należy wziąć się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz określić datę spotkania oraz porównać go z planem urlopów pracowników. Pozwala to precyzyjniej obliczyć potencjalną liczbę gości uroczystości, a w efekcie ułatwi zamówienie stosowną liczbę porcji. Warto omówić z pracownikami menu i razem złożyć zamówienie na te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Istotne jest także to, by mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które używane są w ciastach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają ryb oraz mięsa. Dla takich pracowników trzeba zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne przyjmują zlecenia przez większość grudnia, jednakże nie warto robić tego w ostatniej chwili.

Dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]