Google doradza, jak zatrudnić firmę SEO

Jeśli zastanawiasz się jak rozpoznać dobrą firmę SEO, koniecznie skieruj się tutaj.

Gdy masz swój biznes i tworzysz dla niego stronę www, zapewne po czasie zastanawiasz się, jakie działania podjąć, żeby była ona widoczna jak najwyżej w rezultatach wyszukiwania. To oczywiste wszak, że w XXI w. widoczność w internecie jest jednym z fundamentów sukcesu, bo to właśnie tu wielu klientów pierwszy raz zetknie się z twoją działalnością. Jak wobec tego znaleźć dobrą agencję SEO? Należy kierować się podpowiedziami ekspertów.

Google podpowiada, jak zatrudnić solidną firmę SEO

Nie można negować, iż cała branża SEO, a więc działań związanych z optymalizacją stron www pod wyszukiwarki, powstała i nieprzerwanie rozwija się praktycznie tylko za dzięki Google. Pomimo obecności licznych opcji, jak przykładowo Bing, Yahoo lub Yandex, wciąż liczą się pozycje uzyskane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy więc, kto stara się zaistnieć w sieci, powinien pracować na swoje miejsce w top 10 w Google. W przypadku sektorów, gdzie konkurencja jest silna, zazwyczaj jest to niełatwe bez konsultacji z fachowcami z firmy SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których koncepcja optymalizacji stron jest czymś nowym, i udostępniło krótki film o tym, jak wybrać dobrą firmę SEO.

Czym zdaniem Google charakteryzuje się rzetelna agencja SEO?

Maile Ohye, pracownik, Google z ponad 10-letnim stażem, klarownie naświetla, jak rozpoznać solidną firmę SEO, wymieniając wśród kluczowych cech m.in.:

  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od wnikliwego audytu strony,
  • umiejętność szacowania czasu oraz budżetu niezbędnego do zakończenia planowanych wdrożenia,
  • zagwarantowanie stronie wsparcia technicznego oraz praca nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • nieustanna kontrola stanu strony oraz regularną analizę jej statystyk,
  • udzielenie stronie opieki technicznej oraz prowadzenie działań nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • dbałość o całościową widoczność strony internetowej, a nie wyłącznie pozyskiwanie pozycji w wyszukiwarce na konkretne frazy.

Pracownica firmy Google akcentuje też, iż rzetelna agencja SEO w żadnym razie nie obieca znakomitych wyników z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony internetowej jest procedurą długofalowym, niejednokrotnie dającą zauważalne rezultaty zazwyczaj po paru miesiącach pracy.