Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Poznaj więcej szczegółów o utylizacji starych mebli Kraków na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/

Każdy z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych przyczyn. Najczęściej przestawiamy je do piwnicy, na poddasze albo do komórki lokatorskiej, by nie zajmowały powierzchni domu. Problem jednak w tym, że po wielu miesiącach także w tych schowkach stają się na tyle ciasne, że zwykłe korzystanie z nich bywa męczarnią. Dopiero to skłania większość z nas do wykonania gruntownego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby pozbyć się zebranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko urządzamy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko wykonać wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy oraz domu.

Wywóz mebli – gdzie je przekazać?

Śmieci takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, połamane meble, elementy stolarki okiennej czy sprzęt RTV i AGD nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na odpady zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, możemy skorzystać z kilku możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio pakownym autem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona także o legalny recykling zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć świadczą także profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu strychu, piwnicy lub całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeżeli zostaną przetransportowane do PSZOK-u albo podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być trafić na składowisko lub zostać spopielone. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe i podzieleniu ich wedle surowca, z jakiego były wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się najczęściej do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później służą do złożenia kolejnych garderób, łóżek i półek.

Dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]