Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Skieruj się tu, aby dowiedzieć się więcej o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Dopilnowanie księgowości w małych firmach okazuje się zwykle powodem niemałych kłopotów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, zaś ich szefowie często nie przygotowani na to, aby rzetelnie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Atuty korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy ekspertom od finansów, otrzymamy gwarancję, że ewentualne kontrole fiskusa nie zakończą się nałożeniem grzywien. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy i funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Należy również wspomnieć o komforcie, jaki dają takie usługi. Obecnie nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się wyłącznie jego cennikiem – podejrzanie niskie koszty obsługi najczęściej oznaczają jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego pracownicy posiadają wymagane certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]