Sala komunijna, fotograf, zaproszenia – jak zorganizować komunię?

Impreza komunijna jest dla dziecka podobnie wyczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, gdyż to często pierwsza naprawdę wielka impreza rodzinna, na której dziecko wie, iż wszyscy goście skupieni są wyłącznie na nim. Tym samym rodzice robią wszystko, by ten dzień pozostał na długo w jego pamięci.

Sala komunijna – wynajmij jak tylko zostanie wyznaczona data wydarzenia

Jeszcze przed wysyłką zaproszeń na sakrament rodzice powinni wybrać czy poczęstują rodzinę w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie zamówienie lokalu. Goszczenie zaproszonych w mieszkaniu jest przeważnie możliwe wtedy, jeśli organizujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, aczkolwiek to już rzadkie przypadki. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się czasem prawie setkę gości, dlatego też na ogół organizowane są w salach weselnych lub restauracjach. Jeśli chcemy zabukować najodpowiedniejszy lokal, warto zacząć poszukiwania sali, od razu jak zostanie wyznaczony dzień przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym poważną trudnością może być też zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, toteż warto wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu dań na komunię. Istotne jest też to, by sala na komunię zlokalizowana była tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – zadbaj o zdjęcia na pamiątkę

Nie zapomnij wynająć fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak odbywający się później obiad dla rodziny i przyjaciół. Obyczajem stały się też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi zatem oferować cudowne, estetyczne pomieszczenia. Inną zaletą będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora grupa, radzimy zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi grami.
Oczywiście, uczestnicy przyjęcia komunijnego przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice przeważnie zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można napisać, że nie życzymy sobie pewnych typów podarunków, np. zabawkowych pistoletów lub cennej biżuterii.

Dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]