Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Druk 3D - więcej o ofercie na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana głównie do projektantów CAD, osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, inżynierów, a także przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii SLS,SLA, DMLS, PolyJet, oraz FDM, może skorzystać z tej usługi, o ile nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy także strefę wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania prototypów. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób bądź przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich ścianek, wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni oraz detali.

FDM – drukowanie 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

Najbardziej rozpowszechnioną metodą drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, a także opcja użycia filamentów w obszernej palecie barw. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda druku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]