Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Na http://bit.ly/2LNpRJc przeczytasz wszystko, co trzeba wiedzieć o nieszczelnych oknach.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie domowników. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale również separują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym czasie potencjalne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]