Fotele do grania – komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek

Oglądając reklamy sklepów z wyposażeniem wnętrz coraz częściej widzimy w ich ofercie działy prezentujące fotele komputerowe dla graczy. Większa część konsumentów przeważnie nie pojmuje różnic pomiędzy fotelami do grania a fotelami biurowymi, jednak prawdziwi gamerzy są świadomi, że odpowiednie krzesło gamingowe jest niezastąpione, bo dostrzegalnie zwiększa komfort rozgrywki.

Dobre podparcie i wygoda – krzesła dla graczy

Przez ostatnie trzy dekady gry komputerowe zyskały porywającą popularność i szybko wyprowadziły się z salonów gier do naszych domów. Zaistniał także e-sport i coraz większy odsetek osób nie tylko po prostu sięga po gry dla zabawy, a wręcz przesiaduje przed ekranem komputera kilkaset godzin rocznie trenując do prestiżowych turniejów. Dlatego też nieodzowne im są odpowiednio zaprojektowane krzesła gamingowe, których nadrzędnym zadaniem jest zapewnienie graczom mocnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody w czasie kilkugodzinnych rozgrywek. Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie fotela dla gracza? Na początku dowiedz się, w jakim stopniu umożliwia on dostosowanie elementów mających wpływ na jego funkcjonalność, m.in. na wysokość podłokietników, siedziska i zagłówka, rozstawienie poduszek na odcinku piersiowym i lędźwiowym czy kąt maksymalnego i minimalnego wychylenia oparcia. Kluczowe są także tworzywa z jakich wyprodukowane jest takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe nawet na spore obciążenia, a na powierzchniach mających styczność bezpośrednio ze skórą gracza (np. na zagłówkach) powinno być osłonięte materiałem, który nie wywoła zadrapania czy zaczerwienienia skóry.

Od czego zależy koszt krzeseł gamingowych?

Cena krzesła dla gracza jest wysoka – koszt najtańszych foteli tego rodzaju oscyluje no pułapie 300 zł, natomiast w przypadku modeli wysokiej klasy nieraz znacznie przekracza granicę 1000 zł. Z czego wynika taki wachlarz cen? Tanie modele krzesła gamingowe zwykle dają mniejszą możliwość regulacji i są wykonane z tworzyw niższej jakości, ale bez trudu spełnią oczekiwania graczy, którzy przesiadują przed komputerem maksymalnie kilka godzin w tygodniu. Fotele przeznaczone dla zawodowych graczy są często pokryte bardzo mocną prawdziwą skórą, mają szeroki zakres regulacji poszczególnych podzespołów, są w stanie udźwignąć ogromne obciążenie (nawet do 120 kg!) oraz posiadają takie udogodnienia, jak uchwyty na napoje, podnóżki bądź kieszonki na drobiazgi.