Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Potrzebujesz paneli drewnianych podłogowych? Skieruj się tutaj.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby, aż wyparuje z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o jednym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w pomieszczeniu. Musisz zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości minimum jednego centymetra, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]