Bagażnik rowerowy na hak – czym się różni od uchwytów na dach?

Jeśli potrzebujesz bagażnika rowerowego na hak 4 rowery Thule, koniecznie wejdź na ebagaznik.pl.

Rozbudowa ścieżek dla rowerów nie tylko w największych aglomeracjach, ale również w licznych miejscowościach turystycznych w Polsce i za granicą przyczyniła się do tego, iż pakując się na wczasy chcemy wziąć ze sobą rower. Gdy nasz rower się składa, a wyjeżdżamy sami, można znaleźć dla niego przestrzeń w bagażniku samochodu. Trudności pojawiają się, jeśli podróżujemy w rodzinnym gronie i chcemy wziąć trzy lub cztery rowery. W tych okolicznościach trzeba skorzystać z platformy rowerowej na hak.

Jak platforma rowerowa wpływa na prowadzenie auta?

Rowery da się przewozić na platformie rowerowej montowanej na haku albo na dachu samochodu, instalując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda umożliwia transport nawet do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, lecz mają również parę minusów. Zamocowanie, a potem zdjęcie z nich roweru, może być trudne głównie dla niewysokich osób. Poza tym ułożenie rowerów na uchwytach dachowych zmienia wysokość auta, i o ile zazwyczaj nie jest to przeszkodą w czasie przejazdu pod niskimi bramami, kładkami dla pieszych i mostami, to zmienia sterowność pojazdu z uwagi na większą podatność na intensywne podmuchy wiatru. Natomiast platformy rowerowe instalowane na hak przedłużają auta, skutkiem tego osoby nimi kierujące powinni zachować zwiększoną ostrożność przy cofaniu oraz parkowaniu tyłem pojazdu. Rowery wiezione na platformie nierzadko także sterczą poza obrys samochodu, a to może przeszkadzać w wymijaniu innych uczestników ruchu na wąskich ulicach.

Jaki bagażnik na rower na hak zamówić?

Postanawiając o zakupie bagażnika rowerowego na hak trzeba wpierw uwzględnić parę kwestii. Jest to dość drogi zakup, zatem warto już na początku ustalić jaką ilość jednośladów maksymalnie będziemy pragnęli zabrać ze sobą. Bagażnik na rower uznanej firmy, przykładowo od Thule, posłuży nam lata i o ile zamawiamy go myśląc o rodzinnych podróżach, powinno się postawić na taki, na którym pomieścimy 3 lub 4 jednoślady. Inną istotną kwestią jest oszacowanie całkowitego ciężaru rowerów – przed zamówieniem platformy należy zweryfikować czy uniesie ona ciężar jaki planujemy na niej przewieźć. Sprawdźmy dodatkowo jak doczepiane są rowery do bagażnika na hak. Więcej zaczepów podtrzymujących jednoślad w miejscu minimalizuje ryzyko jego opadnięcia w trakcie jazdy, grożące możliwym porysowaniem karoserii. W przypadku pytań, który bagażnik na rower zamówić, rekomendujemy zwrócić się po poradę do reprezentanta sklepu oferującego takie akcesoria.

Dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]