Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Tu znajdziesz więcej szczegółów o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc nieraz z trudem można odnaleźć się w potopie informacji o najnowszych eventach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

Żeby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak też o wystawach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści planujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapę, na której migiem odnajdą zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, a także kempingi, hotele i pensjonaty położone w miastach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Natomiast dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi czar parków krajobrazowych i narodowych, zamek na Wawelu oraz trasy rowerowe.

Strona o atrakcjach Małopolski dba również o zagranicznych podróżników

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych południowych miejscowości. Informacje zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Nadzwyczaj wartościowa dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają ważne słowa i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego