Akcesoria sportowe – piłki do piłki ręcznej, nożnej i siatkówki

Dalsze informacje o piłkach Hummel.

Nie ma dużej ilości sportów, które można uprawiać bez konieczności zastosowania dodatkowych akcesoriów. Również w niektórych sportach indywidualnych, jak te z obszaru gimnastyki oraz lekkoatletyki, należy zaopatrzyć się w oszczep lub dysk. Jednakże najlepiej rozpoznawalnym na całym świecie sprzętem sportowym, przewijającym się w różnych sportach drużynowych (ale nie tylko), są piłki. W tym artykule przybliżamy charakterystykę trzech piłek sportowych stosowanych w grach modnych wśród Polaków.

Różnice pomiędzy najważniejszymi piłkami sportowymi

1. Piłka do piłki nożnej to zapewne przedmiot, który spotkać można w pokoju każdego chłopca, a ostatnio i niejednej dziewczyny, dlatego że o sukcesie w tym sporcie często marzą również panie. Obwód piłki do “nogi” powinien oscylować w przedziale 0,68-0,70 metra, a jej waga to najczęściej między 410 g a 450 g. Niegdyś piłki te wytwarzano z naturalnej, dzisiaj stosowana do tego jest przede wszystkim eko skóra. Piłki do piłki nożnej jeszcze niedawno określano “biedronką” w związku z charakterystycznymi czarnymi łatami, które musiały być wyraźne na czarno-białych ekranach telewizorów. Dzisiaj piłki do „nogi” produkowane są w tysiącach niepowtarzalnych wzorów oraz kolorów, a większość popularnych imprez futbolowych ma własny unikalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest ociupinę mniejsza niż ta do piłki nożnej, gdyż jej obwód ma między 65 a 67 centymetrów. Jest od niej jednakże zdecydowanie lżejsza – jej ciężar to jedynie 260-280 gramów. Wewnątrz znajduje się pęcherz z lateksu, a pomiędzy nim a skórzaną osłoną (także na ogół uszytą z eko skóry) mieści się powłoka z nylonu albo bawełny. Piłki do siatkówki wytwarza się w wersji do siatkówki plażowej oraz halowej.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z opisanych tu piłek, ale co kluczowe jej ciężar i rozmiary zmieniają się w zależności od tego, przez kogo piłka ma być wykorzystywana. Inne wymiary mają wobec tego piłki do piłki ręcznej dla dorosłych kobiet, inne dla dorosłych mężczyzn, a piłki o najmniejszych rozmiarach przeznaczone są dla trenujących dzieci. Wobec tego obwód piłek dla piłkarzy ręcznych to między 46 do 60 centymetrów, a ich ciężar – od 260 aż do 475 g. Dętka tych piłek powinna być niezwykle mocna, zatem zazwyczaj wykonywana jest z lateksu. Powłoka zewnętrzna z kolei winna gwarantować dobrą przyczepność do dłoni.

Czy uprawiamy sport tylko dla przyjemności, czy też jesteśmy zawodowymi graczami, warto kupować sprzęt bardzo dobrej jakości. Zagwarantuje to nie tylko wyższy komfort w toku samej rozgrywki – dobra piłka na pewno wytrzyma też zdecydowanie dłużej.

Dane:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]