Buty do jazdy konnej – jakie kupić?

Kup buty jeździeckie.

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. Oczywiście nie powinno to zadziwiać – szczególnie, jeśli zna się spore atuty tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, poprawienie kondycji, jak również ćwiczenie odpowiedniej postawy. Ponadto ma zbawienny wpływ na psychikę: sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji, niweluje napięcie oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. Jedak żeby całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy właściwie wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety a może oficerki?

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie są o wiele krótsze, ponieważ sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś obuwie niezwykle wysokie, sięgające za kolano. Dzięki temu dają osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając ryzyko powstawania otarć czy siniaków. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jednakże kupując je powinno się pamiętać o tym, żeby wyposażyć się też w osłonę na nogi – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z czego produkuje się buty do jazdy konnej?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie zwróćmy uwagę na surowiec, z jakiego są one wykonane. Na rynku znajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej przeróżnych imitacji. Skóra jest bez wątpienia droga, lecz warto się na nią zdecydować z uwagi na zwiększoną wytrzymałość i możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy właściciela. Polecane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest miękka i błyskawicznie nabiera pożądany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada nieznacznie gorzej, niemniej jednak jej przystępna cena jest sporą atutem.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]