Chroń swoje cenne monety kolekcjonerskie – o kapslach do monet

Więcej szczegółów o kapslach na monety.

Wartość kolekcjonowanych przez miłośników numizmatyki okazów może zwiększyć się tylko wtedy, gdy zachowają się one w menniczym stanie. Jak więc ochraniać zarówno niezmiernie cenne, ale też mniej wartościowe numizmaty? Polecamy specjalne kapsle oraz pudełka.

Kapsle na monety – hermetyczna i wytrzymała osłona

Kolekcjonerzy mają przyjemność nie tylko z zakupu numizmatów, ale także z ich katalogowania, oglądania bądź dawania do obejrzenia innym wielbicielom monet. Niestety, każde wzięcie w dłoń monety, zwłaszcza egzemplarza w stanie menniczym wykonanego z plastycznego kruszcu (m.in. ze srebra), może skończyć się jej uszkodzeniem. Dlatego więc zaleca się zamykać cenniejsze monety w kapslach na monety, które produkowane są w kilkunastu wielkościach dopasowanych do średnic najpopularniejszych monet. Kapsle wykonane są z akrylu o wysokim stopniu transparentności, i chociaż bez trudności się je otwiera oraz zamyka, są one szczelne i porządnie zabezpieczają monetę przed niekorzystnym oddziaływaniem wody czy powietrza. W sklepach dla kolekcjonerów monet sprzedawane są dwa typy kapsli do monet – okrągłe oraz kwadratowe, które posiadają piankowy wkład wyprofilowany do ułożenia na nim numizmatu o danej średnicy. Niesłychanie istotny jest dokładny dobór rozmiaru kapsla do szerokości monety, ponieważ to unieruchomi ją wewnątrz kapsla i obniży ryzyko uszkodzenia jej awersu, rewersu, ale też rantów.

Wygodne przeglądanie kolekcji w kapslach – pudełka na monety

Kapsle są doskonałym sposobem przechowywania monet kolekcjonerskich, ale jak łatwo oglądać eksponaty, kiedy są w nich schowane? Najlepszym rozwiązaniem jest nabycie pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsle już mamy. W pudełku umieszczamy kwadratowe kapsle jeden za drugim w specjalnych przegródkach. Można w nich również przechowywać monety w tekturowych holderach – tych zmieści się tu znacznie więcej niż akrylowych kapsli. Pudełka oraz kapsle do monet od cenionych producentów potrafią skutecznie zabezpieczać eksponaty nawet przez piętnaście lat!

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]