Co umożliwia antena satelitarna?

Szukasz anteny satelitarnej? Kliknij tutaj.

Większość z nas posiada w swoim mieszkaniu telewizor. Pomimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący film lub dokument telewizyjny. By odbiór programu stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie specjalnej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą na ten moment można zakupić bez trudu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która zwyczajowo nazywana jest talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Za sprawą anteny satelitarną można w związku z tym odbierać wciąż nadzwyczaj lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można kilka typów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się konkretnymi właściwościami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Na ten moment zazwyczaj konsumenci wykorzystują jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny zrobione są tak, by nie niszczały w efekcie oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, wysokie oraz niskie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła służyć wiele lat.

Co poza anteną satelitarną jest konieczne do odbioru telewizji?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej należy także posiadać specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana w określonym miejscu. Potrzebny jest też konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), odbiornik satelitarny oraz kabel współosiowy.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]