Czym jest antena naziemna?

Zobacz, gdzie kupić antenę naziemną.

W ogromnej większości domów zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się bezużytecznym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się też w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki model należy się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj niezwykle szeroki. W sklepach dostępne są pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się obecnie w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, odznaczają się także świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej kupnie?

Wielka oferta anten tego typu sprawiła, że należy bardzo przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zamontować. Warto pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]