Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie sporządzoną wybieramy się na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? W zasadzie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do kawy to również nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,40 zł. Koszt waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kafeterii, jest to najczęściej ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Aktualnie do większości wziętych systemów, m.in. Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można kupić kompatybilne kapsułki.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]