Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Szukasz listw drewnianych? Koniecznie odwiedź ten adres.

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli oraz zabezpieczają najniższe partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i wspaniale współgra ze stylowymi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]