Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Małe dekoracje z kamienia i innych minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wycieczek po Polsce, a czasem kupujemy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – na ogół służą jako pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne pięknie wyglądają i bez przeszkód można je dopasować do aranżacji domu, bo są dostępne w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, dlatego że nie ma kamieni o jednakowych kształtach ani siatce krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy parający się wytwarzaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne formy, m.in. piramidy lub sześcianu.

Lampy solne a wyzwalanie anionów

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania ujemnych jonów, równoważących te produkowane przez otaczająca nas elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. jednostkom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest łagodne i kojące, dlatego poleca się nabycie ich ludziom, którym dokucza stres lub brak snu, bowiem przy nich można szybciej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniczki na biżuterię i przepiękne świeczniki, a płaskie bloki z soli używa się w dekoracji wnętrz, jak również gastronomii.

Dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]