Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Chcesz kupić urządzenie do drenażu limfatycznego w domu? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Maszyna do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci często używają maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór urządzenie naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób cyrkulację chłonki. Jest wiele wskazań do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To m.in. obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do masażu limfatycznego

Sporo opcji wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na ulepszenie tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby często stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, zatem bez problemu można wziąć je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być wcześniej ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. zaburzenia rytmu serca bądź stany zapalne, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]