Maski do włosów – chroń włosy przed szkodliwymi czynnikami

Chcesz zamówić maski do włosów? Skieruj się na ten adres.

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Na ich wygląd negatywnie oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce lub ekstremalne temperatury. Jednakowo niebezpieczne bywa zasypianie z wilgotnymi włosami, użycie nieodpowiednich kosmetyków, farbowanie lub stylizacja za pomocą prostownicy lub suszarki. To powoduje, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są duże, możemy w tym celu użyć odżywki. Nierzadko jednak ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Odżywki a naturalne maski do włosów

Maski nawilżające do włosów odbudowują znacznie intensywniej aniżeli typowe odżywki. Lepiej też chronią włosy. Specjaliści często porównują je do „jedzenia” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, które pozwalają na odbudowę nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Aby dotarły w głąb komórek włosów i skóry, trzeba je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, zaleca się korzystać z nich raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej składników wpływających na poprawę stanu włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być dobrane tak, aby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, różnego rodzaju olejki, jak również silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie dodatkowo ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]