Ochrona głowy i twarzy podczas pracy – o czepkach i maseczkach ochronnych

Chcesz nabyć maseczkę trójwarstwową? Sprawdź globalhygiene.pl.

Zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa w czasie wytwarzania żywności wymaga, aby kadra linii przetwórczych posiadała odpowiedni ubiór ochronny, który zapobiega przedostaniu się cząstek ciał obcych do wytwarzanych towarów. Jednym z najważniejszych elementów tego rodzaju odzieży roboczej są maseczki higieniczne oraz czepki, zakrywające głowę pracowników.

Z czego wytwarza się czepki i kominiarki ochronne?

Głównym zadaniem produktów zakrywających głowę członków załogi, jest udaremnianie dostaniu się jakichkolwiek włosków do wytwarzanych artykułów spożywczych. Właściciele zakładów produkcyjnych dostarczają swojej załodze przeróżne nakrycia na włosy i twarz. Osłony te wykonane są przeważnie z polipropylenu (PP), który cechuje się optymalną przepuszczalnością powietrza, a jednocześnie może być w szerokim zakresie używany w branży spożywczej, również do produkcji opakowań. Z PP produkuje się m.in. czepki ochronne clip oraz kominiarki zakrywające większą część głowy. Te ostatnie można nabyć też jako model z maseczką zakrywającą nos oraz usta pracownika. Polipropylen można barwić, toteż czepki i kominiarki ochronne z niego wytwarzane, można zamówić w najróżniejszych kolorach, co zapewne docenią właściciele firm, którzy troszczą się o spójność wizerunkową marki. Z kolei czapki ochronne (także te z daszkiem) wytwarzane są z bawełny i przędzy akrylowej.

Lekkie oraz hipoalergiczne maski higieniczne z włókniny polipropylenowej

Maseczki tworzą pomocniczą ochronę podczas produkcji. Zmniejszają one prawdopodobieństwo przeniknięcia do artykułów spożywczych drobinek śliny. Maseczki zasłaniające twarz to artykuły, z których korzysta się jednokrotnie. One też wyprodukowane są z włókniny polipropylenowej, która jest niezwykle lekka, hipoalergiczna i niepyląca. Zależnie od wymogów, w branży spożywczej wykorzystuje się jedno-, dwu- bądź trzywarstwowe maski ochronne. Dla panów posiadających brodę oraz wąsy dostępne są natomiast specjalne maski przykrywające kompletnie żuchwę sięgające ponad górną wargę.

Dane:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]