Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto je kupić?

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze dotarła już do świadomości każdego mieszkańca Polski i sporadycznie jest marginalizowana. Polacy zdają sobie sprawę, że czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, bez wątpienia oddziałuje na nasze zdrowie. Jednak tak długo jak nie będą wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość w polskich sklepach

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko obecności dużej kondensacji PM2,5 i PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu schorzeń układu oddechowego podatni są zwłaszcza mieszkańcy większych miast lub okolic w sąsiedztwie fabryk wypuszczających do atmosfery obfite ilości pyłów zawieszonych. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu zmniejszyć negatywny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to już nowość na naszym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak np. GREE, Webber bądź Cado, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów. Co istotne, poza filtrowaniem z atmosfery pyłów, nieraz posiadają one również inne wartościowe funkcje.

Jonizacja i wykrywanie dwutlenku węgla – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w rozmaitych rozmiarach, dlatego bez problemu kupimy sprzęt stosowne do danej objętości mieszkania. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, toteż bez ograniczeń daje się je przesuwać między pomieszczeniami. Nie licząc eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wychwytują one dodatkowo bakterie oraz grzyby, które mogą być przyczyną wielu reakcji uczuleniowych bądź chorób, jak również niebezpieczny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a przy tym zapewnia lepszy sen. Część urządzeń posiada także sensory alarmujące o obecności dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza rekomenduje się przede wszystkim alergikom.