Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Shuttersy w oknach kupisz na https://skyshutters.pl.

Urządzając wnętrza, z rzadka przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne aranżacje, a więc firanki i zasłony, które czasem łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Najważniejszą właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, w zależności od zachcianek lokatorów. Wykonuje się je z drewna, z płyt MDF, jak również PCV. Okiennice ozdobne shutters zakłada się przeważnie na oknach, jednakże jednakowo dobrze sprawdzą się na drzwiach i w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w naszym budownictwie spotyka się w dalszym ciągu sporadycznie, ale każdy z nas zapewne rozpoznaje je z telewizji czy kina, bowiem tego typu okiennice są często używane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w Nowej Zelandii czy południowych Stanach USA.

Zalety wewnętrznych okiennic shutters

Prócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one też praktyczne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne dni hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać stracie ciepła. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i da się je zainstalować je na większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezwykle stylowy wygląd, a więc zwiększają wartość posesji. Należy również uwydatnić, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez wykorzystania łańcuszków, co właściciele psotnych zwierzaków czy rodzice małych dzieci, które mogłyby zaplątać się wystające sznurki, uznają zapewne za duży plus.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]