Sztylpy i czapsy – akcesoria jeździeckie, które warto posiadać

Szukasz czapsów? Zobacz tu.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie mają tych wad.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechuje dużo niższa cena. Tym samym są polecane dżokejom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]