Wybieramy buty motocyklowe

Dowiedz się więcej o obuwiu motocyklowym.

Obuwie motocyklowe, tak jak i pozostałe elementy odzieży dla motocyklistów, doskonale się prezentują i z pewnością wiele osób pragnie je kupić z uwagi na sam ich wygląd. Jednakże ich głównymi funkcjami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem i zagwarantowanie ochrony goleni oraz stopy w razie możliwego wypadku.

Kategorie butów na motocykl

Nie tylko nowi kierowcy, ale też osoby od dłuższego czasu zainteresowane jazdą na motocyklu, miewają trudność z tym, jakie buty na motocykl będą dla nich najodpowiedniejsze. W sklepach z odzieżą i dodatkami dla motocyklistów znajdziemy kilka rodzajów obuwia. To między innymi:
1. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Sięgają powyżej kostki, czasem do połowy łydki i wyprodukowane są z tworzyw chroniących stopę przed wilgotnością.
2. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające zaledwie do kostki, które są perfekcyjne na spokojną, nie za jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie zagrożenie udziału w wypadku jest mniejsze, stąd też ochrona stopy nie jest tu kluczową cechą. Ich walorem jest z kolei wyjątkowy komfort, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się pieszo.
3. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na torach wyścigowych, autostradach i do jazdy ekstremalnej, gdzie niebezpieczeństwo wypadków oraz urazów jest o wiele większe. Buty na motocykl tego typu wyposażone są w odpowiednie usprawnienia zmniejszające ryzyko obtarć skóry i złamania kości śródstopia czy podudzia. To obuwie jest wysokie, sztywne i z trudem można się w nich przemieszczać bez pojazdu.

Wybieraj buty na motocykl najlepszych producentów

Wybierając buty na motor powinno się najpierw ustalić, jakie mają mieć główne przeznaczenie – używanie butów miejskich na trasie może skończyć się dotkliwymi złamaniami w razie wypadku, z kolei buty crossowe noszone tylko do jazdy w ulicach miast, będą może prezentowały się przebojowo, ale kierowca nie będzie odczuwał w nich komfortu. Zadaniem obuwia na motor, swoją drogą jak pozostałych części odzieży dla motocyklisty, jest spotęgowanie bezpieczeństwa jazdy i zabezpieczenie kierowcy, z tej przyczyny jakość wykonania i użytych w nim tworzyw jest ogromnie ważna. Kupujmy zatem buty motocyklowe najlepszych marek. W razie wątpliwości warto zawsze skorzystać z porady bardziej doświadczonego kierowcy albo zapytać o nią pracownika sklepu, w którym planujemy dokonać zakupu butów.

Dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]