Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Shuttersy w salonie. Zobacz realizacje.

Szutersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się przeważnie z wystrojem domów w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Tymczasem ten element osłony okna można zastosować także w polskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż modne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, gdyż to w salonie ludzie spędzają sporą część dnia, a także podejmują tu gości. Z tego powodu należy zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale równocześnie wygodne. Opcja zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do salonu, co pozwala m.in. na kompletne jego zaciemnienie, gdy mamy ochotę zobaczyć coś w telewizji, bądź jego delikatne ściemnienie, jeśli chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Możliwość regulacji przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak również z innego powodu – z ich pomocą da się skutecznie kontrolować temperaturę wnętrza, która ma wszak ogromny wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych zimą dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Dodatkowo okiennice typu shutters tworzą mocną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich utrzymanie jest niezwykle proste i trwa dosłownie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się także w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]